Ojciec Piotr Matejski popełnił samobójstwo. Jezuici pogrążeni w bólu i żalu

O. Piotr Matejski z klasztoru w Nowym Sączu popełnił tam samobójstwo. Zmarł 24 czerwca, ojcowie jezuici wspierają się nawzajem, gdyż w takich przypadkach pomoc psychologiczna nie jest im zapewniana.

Fot. pixabay.com

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że zakonnik popełnił samobójstwo – został znaleziony z raną postrzałową. Miał posiadać broń, na którą miał pozwolenie – należał do klubu strzeleckiego. Zostawił też listy pożegnalne.

Wśród Jezuitów jest wielu psychologów. Zakon prowadzi też Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, mimo to jak mówią są zszokowani, pogrążeni w bólu i żalu.

O śmierci o. Piotra Matejskiego na portalu społecznościowym poinformował o. Grzegorz Kramer, który sam nie skomentował sprawy.

Jakub Kołacz SJ, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, wydał w tej sprawie poniższe oświadczenie:

„Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr Matejski SJ, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny”

O. Piotr Matejski miał 51 lat. W 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, gdzie w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu i posługiwał przy tamtejszej parafii Ducha Świętego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE