Dzieci dostały tysiące kolorowych opasek w trosce o ich bezpieczeństwo

Odbyła się szósta odsłona akcji organizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa, promującej bezpieczeństwo dzieci, w trakcie której funkcjonariusze rozdawali opaski identyfikacyjne dla najmłodszych.

Fot. Kraków w Pigułce

Mobilny punkt stanął przy ul. Grodzkiej obok Pawilonu Wyspiańskiego.

W tym roku krakowska Straż Miejska przygotowała 2500 opasek w dwóch wariantach kolorystycznych. Kolejne 1500 opasek trafiło do punktów informacji InfoKrakow, skąd każdy zainteresowany rodzic może je odebrać bezpłatnie.
Na opasce należy wpisać imię dziecka oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna, a następnie założyć ją na nadgarstek pociechy. Taki identyfikator wykonany jest z wodoodpornego i ekologicznego materiału, a zatem może się sprawdzić nie tylko mieście, ale i na plaży oraz nad wodą.

Działania Straży Miejskiej wspiera m. in. Komenda Główna Policji.
W tak dużym mieście jak Kraków, zwłaszcza w sezonie turystycznym, odnotowujemy zdarzenia związane z zaginięciami dzieci. Często są to sytuacje, w których chwila nieuwagi prowadzi do tego, że maluch nagle orientuje się, że wokół niego nie ma rodziców. Pojawiają się wtedy strach, panika, często łzy. Dlatego dobrze nauczone lub „oznaczone” małe dziecko ma zdecydowanie większą szansę by szybko odszukać swoich najbliższych – mówi insp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Źródło: strazmiejska.krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE