Strażacy dostaną nową remizę. Już trwają prace wykończeniowe

W nowohuckich Kościelnikach trwa budowa remizy strażackiej.

Fot. pixabay.com

Działający na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie wykonawca prowadzi prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Zgodnie z planem, zakończenie realizacji planowane jest na połowę roku.

Budowa remizy dla OSP Kościelniki w Nowej Hucie trwa od jesieni 2017 roku. Wykonawca zadania – firma Murkrak Sp. z o.o. – zaczął od oczyszczenia terenu: rozebrany został murowany barak, blaszana wiata i garaż. Rozpoczęto roboty ziemne, a teren przygotowano pod wykonanie fundamentów. Od wiosny 2018, wykonawca ruszył z zasadniczymi pracami fundamentowymi. Następnie stawiane były kolejne ściany elewacyjne budynku oraz ścianki działowe. W czerwcu 2018 roku rozpoczął się montaż więźby dachowej, a następnie układanie dachu, a na wieży strażniczej położono już tynk. Zaraz potem wykonawca zamontował okna, drzwi i bramy garażowe.

Obecnie wykonawca prowadzi prace wykończeniowe wewnątrz budynku, montowane są drzwi, malowane są ściany. Niemal w całości wykonany został tez dojazd do budynku i plac manewrowy. Zakończenie budowy i zgłoszenie do odbioru planowane jest na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku. Wartość zadania to 3,5 mln zł.

Remiza strażacka w Kościelnikach powstaje według projektu krakowskiego Biura Projektów i Ekspertyz ARCHIKON. Będzie to budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Znajdzie się tam garaż, sala ćwiczeń, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze sanitarne. Remiza będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE