Naćpany diler uciekał motocyklem przed policją przez miasto

Na ul. Łokietka policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie zauważyli motocykl, który poruszał z nadmierną prędkością i wyprzedzał inny pojazd na przejeździe kolejowym. Motocyklista pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku krakowskiego Pasternika.

Fot. pixabay.com

Policjanci natychmiast ruszyli radiowozem w pościg za kierującym jednośladem, który widząc radiowóz rozwijał coraz większą prędkość. Funkcjonariusze nie dali jednak za wygraną i po kilkukilometrowym pościgu zatrzymali motocyklistę.

Kierujący oświadczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada dokumentu uprawniającego go do kierowania motocyklem. Ponadto jak się później okazało pojazd, którym poruszał się nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze przeprowadzili także kontrolę osobistą motocyklisty oraz bagażu ujawniając woreczki strunowe z zawartością białych tabletek oraz innych substancji w postaci krystalicznej o łącznej wadze blisko 1250 gramów. Ponadto motocyklista został przebadany pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków z wynikiem pozytywnym dla amfetaminy i metaamfetaminy.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy, które uprawniało mężczyznę do prowadzenie innych kategorii pojazdów. Ze względu na brak ważnych badań technicznych zatrzymano również dowód rejestracyjny motocykla, natomiast jednoślad został odholowany na parking.

Policjanci przewieźli 29-latka na komisariat Policji i przeszukali również mieszkanie mężczyzny, w którym ujawnili około 130 gramów marihuany oraz blisko 90 gramów proszku, który zostanie poddany dokładnym badaniom.

Mężczyźnie postawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Wobec 29-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE