W wakacje uaktywniają się złodzieje i oszuści

Mieszkaniec gminy Gromnik zadzwonił na policję twierdząc, że omal nie padł ofiarą oszusta, udającego pracownika Tauronu, którym jak sprawdził w rzeczywistości wcale nie był.

Nieproszony gość pojawił się w jego domu, poprosił o okazanie faktury i opowiadał o tańszych usługach, a co za tym idzie niższych rachunkach za energię.

Sprawą zajęli się policjanci z Ciężkowic, którzy na miejscu zastali obu mężczyzn. Po rozmowie ze zgłaszającym i rzekomym oszustem oraz niezbędnych sprawdzeniach okazało się, że do żadnego oszustwa nie doszło, a młody obcokrajowiec, który złożył wizytę mężczyźnie, faktycznie zatrudniony jest w konkurencyjnej firmie, kierującej w ten rejon swoich pracowników, by pozyskać nowych klientów.

Tym razem wszystko skończyło się dobrze i nikt nie poniósł żadnej starty, policja apeluje jednak o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami odwiedzającymi nas w domach i proponującymi przeróżne usługi, towary itp.

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej aktywności złodziei i oszustów, żerujących na naszym roztargnieniu, braku wiedzy i doświadczenia, czy wreszcie nadmiernym zaufaniu, którym obdarzamy osoby obce.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE