Chciała oszukać Straż Graniczną. Odpracuje teraz 240 godzin prac społecznych

Wieczorem 25 czerwca w porcie lotniczym Kraków Airport funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 26-letnią obywatelkę Polski, która próbowała przekroczyć granicę posługując się przerobionym włoskim dowodem osobistym.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak się okazało, zatrzymana kobieta – która planowała wyjazd do Wielkiej Brytanii – posiadała również podrobione włoskie prawo jazdy. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, Polka wyjaśniła, że obydwa dokumenty zostały kupione przez nią kilka lat wcześniej podczas pobytu we Włoszech za kwotę 3 000 euro w celach… meldunkowych.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania przekroczenia granicy przy użyciu podstępu, polegającego na wprowadzeniu w błąd funkcjonariusza, co do autentyczności dokumentu i posłużenia się podczas kontroli fałszywym włoskim dokumentem.

Polka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W porozumieniu z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały ustalono karę 8 miesięcy ograniczenia wolności, w czasie których 26-latka wykonywała będzie nieodpłatną pracę na cele społeczne  – po 30 godzin w każdym miesiącu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE