Okradła mężczyznę śpiącego na przystanku. Nagrała ją kamera monitoringu

Straż Miejska Miasta Krakowa zaobserwowała na miejskim monitoringu jak do mężczyzny śpiącego na przystanku autobusowym przy Alei Trzech Wieszczów podchodzi kobieta i dwóch mężczyzn.

Fot. pixabay.com

Jak się szybko okazało, ich uwaga nie wynikała z troski o leżącego na ławce, lecz z chęci rabunku. Gdy upewnili się, że ich ofiara nie reaguje na zaczepki, przystąpili do grabieży. Mężczyźni stanęli obok na „czatach”, a w tym czasie kobieta przeszukała ubranie leżącego. Gdy obłowiła się w kieszonkowe zdobycze, dołączyła do swych kompanów i wspólnie odeszli z miejsca przestępstwa.

Pracownik obsługi monitoringu informację o całym zajściu przekazała dyżurnemu Policji. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komendy Miejskiej Policji. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, poszkodowany spał nie zdając sobie sprawy, że padł ofiarą przestępstwa. Stróże prawa, obudzili pokrzywdzonego, a po upewnieniu się, że nie wymaga on pomocy medycznej, poinformowali go, że padł ofiarą kradzieży.

Następnie, znając rysopis sprawców, zlokalizowali i zatrzymali złodziejskie trio oddalające się z miejsca zdarzenia. Ci na widok policjantów zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. Wszyscy zostali wylegitymowani, a następnie poddani kontroli osobistej w trakcie której ujawnione zostały skradzione przedmioty tj. telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i gotówką należące do młodego mężczyzny z przystanku.

Cała trójka została zatrzymana, to: 39-letnia mieszkanka Olsztyna, 58-letni krakowianin i 37-latek pochodzący z Krynicy Zdrój. Wszyscy byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

W komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży i zostali przesłuchani.

Kobieta wyjaśniła, że wracając z odbywającej się w tym dniu imprezy plenerowej wspólnie z dwoma kompanami zauważyli śpiącego mężczyznę i postanowili skorzystać z okazji kradnąc jego portfel oraz telefon, który później zamierzali sprzedać.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE