Dzięki intensywnej pracy policji czwórka sprawców rozboju usłyszała zarzuty

Do 12 lat więzienia grozi czwórce mieszkańców Nowego Sącza, którym prokurator zarzucił rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i środka obezwładniającego.

Fot. pixabay.com

Była godzina druga w nocy, 19 czerwca 2019 roku, kiedy do jednego z mieszkań w Nowym Sączu przez otwarte okno balkonowe wtargnęło trzech mężczyzn z kominiarkami na głowach. Na czatach stała młoda kobieta.

Mężczyźni mieli przy sobie kij bejsbolowy i gaz łzawiący, przy pomocy którego stłumili opór domowników, zabrali laptopa i wybiegli z budynku.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano kryminalnych. Sądeccy policjanci ruszyli też w teren z psem służbowym i już po trzech godzinach od zdarzenia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o ten rozbój.

Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat oraz 22-letnia kobieta usłyszeli w prokuraturze zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i środka obezwładniającego, za co grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 20 czerwca sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

W efekcie dalszych intensywnych czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie czwartego ze sprawców rozboju, do swoich kompanów w areszcie dołączył również 22-latek, który został zatrzymany przez policjantów 24. czerwca. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sąd zastosował także wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE