Pijany Irlandczyk jechał pod prąd. Był tak nietrzeźwy, że nie wiedział w jakim jest kraju?

Kryminalni z oświęcimskiej komendy Policji w drodze na służbę zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał lewym pasem jezdni.

Fot. pixabay.com

Irlandczyk, który o mały włos nie doprowadził do zderzenia miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu i zapomniał, że w Polsce obowiązuje prawostronny ruch pojazdów.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek (30.06.2019) w Zatorze. Tuż po godzinie 5:00 dwaj policjanci wydziału kryminalnego komendy w Oświęcimiu jadąc do służby ulicą Grabskiego zauważyli, że z przeciwka tym samym pasem ruchu wprost na nich jedzie samochód marki Smart. Funkcjonariusze chcąc uniknąć zderzenia zjechali na lewy pas, po czym błyskawicznie zawrócili i pojechali za pojazdem.

W chwili gdy jego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem (pomimo faktu, iż miał pierwszeństwo) funkcjonariusze błyskawicznie podbiegli do smarta, aby sprawdzić powód dla którego jego kierowca w tak rażący sposób stworzył zagrożenie w ruchu drogowym.

Okazało się, że za kierownicą auta siedział 25 – letni nietrzeźwy Irlandczyk. Z jego relacji wynikało, że zapomniał, iż Polsce inaczej niż w Irlandii obowiązuje prawostronny ruch pojazdów.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,43 promila alkoholu.

Policjanci w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego zatrzymali obcokrajowca, a dziś usłyszał on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE