Ponad 2.500 uczniów nie dostało się do wymarzonych szkół w Krakowie

Wprawdzie władze miasta zapewniają, że miejsc w szkołach ponadpodstawowych nie zabraknie i zachęcają do udziału w rekrutacji uzupełniającej, ale już wiadomo, że 2 tys. 569 uczniów w stolicy Małopolski nie dostało się do wymarzonych szkół.

Magistrat poinformował, że w samorządowych szkołach ponadpodstawowych przygotowano prawie 19 tys. miejsc, to więcej niż było krakowskich absolwentów. Prawdopodobnie, podobnie jak w poprzednich latach, część osób nie potwierdzi woli nauki w wybranych szkołach.

W postępowaniu rekrutacyjnym wzięło udział 17.440 osób. 14.871 kandydatów dostało się do szkół, z czego ponad 51 % do placówek, które wskazali na pierwszym miejscu.

Po ogłoszeniu list zakwalifikowanych, wciąż pozostały 2.324 wolne miejsca.

Według danych ponad 500 uczniów wybrało tylko jedną szkołę. Rekordzista starał się o przyjęcie do 167 klas. Osób, które wybrały ponad 100 różnych oddziałów było ponad 200.

Najwięcej osób starało się o przyjęcie do VII LO – 2,67 podań na jedno miejsce, VI LO – 2,63 oraz VIII LO – 1,85.

Problemem był podwójny rocznik. Dlatego należało się spodziewać większej liczby uczniów rozczarowanych wynikami rekrutacji.

Gdy ogłaszano listy zakwalifikowanych, „padł” system komputerowy i nie można było sprawdzić wyniku rekrutacji przez internet. Urzędnicy zapewniali jednak, że problem był przejściowy i będzie to wyjaśniane z odpowiedzialną firmą.

Ile zostało miejsc wolnych i w których szkołach, zainteresowani dowiedzą się 10 lipca z informacji opublikowanej na portalu edukacyjnym.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE