Nowa, niebezpieczna metoda wyłudzeń przed wakacjami – „na apartamenty”

Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zakończyło się postępowanie prowadzone przez śledczych z Komisariatu Policji VI w Krakowie przeciwko 27-letniemu oszustowi. Mężczyzna usłyszał 179 zarzutów. Odpowie za wyłudzenie niemal 84 tysięcy złotych.

Fot. Facebook Małopolska Policja

20 września 2018 roku funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji VI w Krakowie w jednym z podgórskich mieszkań zatrzymali 27-latka, który przez kilka miesięcy prowadził działalność przestępczą, polegającą na wyłudzaniu pieniędzy od osób planujących wypoczynek nad Bałtykiem.

Według ustaleń śledczych, sprawca publikował na portalu internetowym ogłoszenia o wynajmie nadmorskich apartamentów, do których nie posiadał żadnych praw.

„Biznesmen” nie był ich właścicielem i nie mógł rozporządzać lokalami, których zdjęcia zapożyczał z podobnych stron. Osoby zainteresowane ofertą wpłacały na konto oszusta zaliczki, których wysokość oscylowała między 200 a 850 zł. Wówczas 27-latek usłyszał 30 zarzutów i został objęty dozorem Policji.

Postępowanie w tej sprawie było prowadzone przez wiele miesięcy.

Śledczy szczegółowo przeanalizowali działalność 27-latka, w wyniku czego ustalili, że w ciągu 4 miesięcy swej działalności (od marca do czerwca 2018 roku) oszukał w ten sposób 179 osób, od których łącznie wyłudził niemal 84 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzuconych czynów. Policyjne dochodzenie zostało właśnie zakończone aktem oskarżenia. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za oszustwo oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE