Samotna starsza kobieta krzyczała, jednak nikt z sąsiadów nie przyszedł jej z pomocą

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu tatrzańskich policjantów, pomoc do samotnej 87-letniej kobiety, której życie było zagrożone, dotarła na czas.

Fot. Facebook archiwum/KPP Zakopane

Wezwani na miejsce mundurowi weszli do mieszkania na pierwszym piętrze przez okno. Wspólne dziania ratowników ocaliły życie i zdrowie seniorki.

Oficer dyżurny około godziny 1:00 skierował patrol do jednego z budynków mieszkalnych na terenie Zakopanego, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia samotna starsza pani spadła z łóżka i potrzebuje pomocy.

Kobieta wołała jednak nikt z sąsiadów nie przyszedł jej z pomocą. Policjanci nie mogli w żaden sposób dostać się do zamkniętego przez administratora budynku.

Jedyna droga do poszkodowanej prowadziła przez okno na pierwszym piętrze budynku. Wspólnymi siłami ratowników z Państwowej Straży Pożarnej po drabinie funkcjonariusze dostali się do mieszkania kobiety.

W środku zastali 87-latkę, która leżała na podłodze i wzywała pomocy. Kobieta nie mogła się poruszać, mówiła niezrozumiale i potrzebowała pilnej pomocy medycznej.

Policjanci natychmiastowo udzielili jej pomocy, a następnie wezwali ratowników medycznych, którzy zaopiekowali się seniorką. Policjanci powiadomili o zdarzeniu najbliższą rodzinę 87-latki.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom dyżurnego jednostki i funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pomoc dotarła na czas. Niezbędnym zapewne będzie przeprowadzenie kontroli budynku mieszkalnego, do którego administrator odcina drogę mieszkańcom, a co gorsze służbom ratunkowym.

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE