Trzeźwy poranek na drogach

Policjanci tarnowskiej drogówki robią wszystko, aby na drogach regionu było bezpiecznie. Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych zagrożeń w ruchu drogowym są nietrzeźwi kierowcy, dlatego tym razem wzięli na swój celownik właśnie ich.

Fot. Policja

Chcąc wyeliminować z naszych dróg prowadzących na „podwójnym gazie“, punktualnie o 5:00 rano mundurowi wyruszyli na drogi Tarnowa i powiatu, gdzie przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek“. Aby przebadać maksymalnie dużą liczbę osób, wyposażeni zostali w błyskawicznie działające przesiewowe i bezustnikowe alkomaty AlcoBlow i Alcoquant.

Efektem pięciogodzinnych działań było skontrolowanie 1108 kierowców, z których pięciu zdecydowało się na jazdę po wypiciu alkoholu.

U dwóch przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu – odpowiedzą więc za przestępstwo, trzech pozostałych odpowie za wykroczenie.
Podczas trwania „Trzeźwego poranka“ policjanci zatrzymali również trzy blankiety prawa jazdy i już zapowiadają, że podobne akcje będą w najbliższym czasie powtarzane.

 

Źródło: Policja Tarnów

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE