Stan tej ważnej ulicy woła o pomstę do nieba. Kiedy mieszkańcy doczekają się remontu?

Remont ulicy Królowej Jadwigi cały czas się odwleka.

Fot. pixabay.com

Mieszkańcy od lat czekają na kompleksową modernizację, która znów się opóźni. Nowy termin wyznaczono na lata 2022/23, przy czym urzędnicy mówią, że ostatnie dwa etapy ruszą w przyszłym roku.

Ulica Królowej Jadwigi to główny ciąg komunikacyjny Zwierzyńca i jeden z dojazdów na lotnisko w Balicach. W ostatnich latach remontowano odcinki bliżej centrum, ale im dalej tym gorzej – dziury w jezdni, krzywe chodniki, wielkie, głębokie kałuże.

Problemem dla urzędników jest przebudowa odcinka od ul. Jesionowej do ul. Robla z rozbudową ul. Korbutowe i budową odwodnienia oraz od ul. Robla do ul. Tondosa z rozbudową kanalizacji opadowej oraz budową kanalizacji opadowej na ul. Borowego.

Pierwotnie prace te planowano wykonać do 2008 roku, ale nie stało się to do dziś.

Na spotkanie dotyczące przebudowy, które odbyło się na początku tego roku, przyszły setki osób przyszły. Na spotkaniu obecny był m. in. wiceprezydent Andrzej Kulig, a także dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa Marcin Hanczakowski oraz Iwona Król, która przez lata zajmowała się inwestycją stojąc na czele Zarządu Inwestycji Miejskich.

Padły wówczas obietnice, że prace ruszą w 2020 roku, a już na wiosnę naprawione zostaną chodniki, lecz tak się nie stało.

Teraz urzędnicy przekonują, że już mają złożone dokumenty o pozwolenie na budowę dla kolejnego etapu, lub trwają prace projektowe. Ogłoszono też już przetarg na budowę kanalizacji odwodnieniowej dla ul. Borowego, jednak według Wieloletniej Prognozy Finansowej przebudowa ul. Królowej Jadwigi planowana jest dopiero na lata 2022-2023.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE