Będzie drożej! Szykuje się podwyżka VAT!

Do Sejmu wrócił temat podwyżki podatku VAT na niektóre produkty. Największy sprzeciw budzi podwyżka podatku VAT na owocowe napoje z 5 do aż 23 procent.

Fot. Pixabay

Projekt zakłada podwyżkę podatku VAT na napoje i soki, które zawierają 20 procent soku owocowego i więcej. Podwyżka podatku budzi sprzeciw nie tylko konsumentów, ale również sadowników, którzy już teraz sprzedają owoce niekiedy na granicy opłacalności.

Super Express zlecił badanie „Stawki podatkowe w opinii Polaków”, które zostało przygotowane przez ogólnopolski panel badawczy Ariadna. 82 proc. Polaków negatywnie podchodzi do pomysłu podniesienia stawki podatku VAT na napoje owocowe z wysoką zawartością soku z polskich owoców.

Jacek Sasin cytowany przez PAP, zapowiedział, że rząd wprowadzi poprawkę projektu. Ma ona spowodować, że wszystkie napoje owocowe, pochodzące z polskich owoców będą objęte niższą stawką VAT.

Źródło: Money.pl / PAP

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]