Jechał naćpany i wiózł samochodem pół kilo marychy

W wyniku działań tatrzańskich policjantów wymierzonych w przestępczość narkotykową doszło do zatrzymania młodego mężczyzny, który przewoził pół kilograma marihuany. 20-latek z Zakopanego kierował samochodem pod wpływem środków odurzających.

Fot. pixabay.com

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem stale prowadzą działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu tatrzańskiego. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia, dotarli do 20-letniego mieszkańca Zakopanego.

Na terenie Poronina patrol zakopiańskiej drogówki zatrzymał do kontroli jego pojazd. Policjanci podejrzewali, że kierowca może prowadzić pojazd pod wpływem substancji zabronionych. Szybko okazało się, że przypuszczenia były trafne.

Mężczyzna kierował audi będąc pod wyraźnym wpływem marihuany. Kryminalni dokonali sprawdzenia pojazdu, w którym podczas przeszukania ujawnili foliowy worek z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Zakopiańczyk został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono jej pół kilograma. Pobrano mu także krew do badań na zawartość narkotyków.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeśli laboratorium potwierdzi, że kierował pod wpływem narkotyków usłyszy także zarzut w tej kwestii. Tymczasem prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE