Kraków: Mieszkania treningowe dla bezdomnych

Do 23 lipca można składać oferty w otwartym konkursie ofert na prowadzenie mieszkań chronionych treningowych dla osób bezdomnych.

Fot. Pixabay

Celem mieszkania treningowego jest przygotowanie pod opieką specjalistów osób przebywających w mieszkaniu do samodzielnego życia.

W trzech mieszkaniach chronionych, które oferuje Kraków schronienie może znaleźć co najmniej 16 osób. Obecna edycja konkursu na prowadzenie tych mieszkań obejmuje okres od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2022 r., a standardowy okres pobytu w mieszkaniu chronionym treningowym to 2 lata, z możliwością przedłużenia do 3 lat.

Pobyt w chronionym mieszkaniu treningowym jest przygotowaniem do wychodzenia z kryzysu bezdomności i łączy się z uczestnictwem w programie usamodzielniania się pod okiem trenera i opiekuna, który motywuje do podejmowania aktywności w życiu społecznym, również do obowiązkowego udziału w warsztatach zawodowych.

Gmina Miejska Kraków przeznaczyła na realizację tego zadania publicznego ponad 250 tysięcy złotych. Termin składania ofert upływa 23 lipca 2019 r. o godz. 12.00.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE