Pobili pracownika jednego ze sklepów spożywczych

Dwaj 25-latkowie pobili pracownika jednego ze sklepów spożywczych. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

Źródło: krakow.policja.gov.pl

W niedzielne popołudnie do jednego ze sklepów na terenie Rżąki wkroczyli dwaj 25-letni mężczyźni. Chcieli zrobić zakupy na tzw. „kredyt”, ale sprzedawca zdecydowanie nie zgodził się na taką formę transakcji. Odmowa zdenerwowała mężczyzn i wzbudziła w nich agresję.

Jeden z kompanów wyciągnął metalowy przedmiot wyglądem przypominający klucz warsztatowy i uderzył nim ekspedienta. Następnie sprawcy pobicia pospiesznie opuścili budynek i oddalili się w nieznanym kierunku.

O zdarzeniu poinformowani zostali policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze niezwłocznie przybyli na miejsce i rozpoczęli poszukiwanie agresorów. W trakcie sprawdzania terenu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców.

Na widok stróżów prawa 25-latkowie zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo, próbowali pospiesznie oddalić się z miejsca, w którym zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Policjanci udaremnili im jednak ucieczkę. Zatrzymali napastników i przewieźli ich do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie wykonano z ich udziałem dalsze czynności.

Mężczyźni zostali poddani badaniu trzeźwości. Jak się okazało jeden z nich miał 2,6 promila alkoholu we krwi, a drugi 3 promile.

25-latkowie odpowiedzą za udział w pobiciu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im do 3 lat więzienia.

 

Źródło: krakow.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE