Policjanci złapali i złodzieja, i pasera

Kryminalni z myślenickiej komendy otrzymali informację o kradzieży roweru pozostawionego przy centrum handlowym.

Fot. pixabay.com

Nieznany sprawca zabrał jednoślad pozostawiony bez zabezpieczenia na parkingu. Złodziej bardzo szybko sprzedał go, jednak natychmiastowe działania policjantów Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego doprowadziły do odzyskania roweru i zatrzymania sprawców przestępstw.

Do kradzieży roweru doszło pod jednym z centrów handlowych w Myślenicach. Jego wartość to ponad tysiąc złotych. 14-letnia myśleniczanka pozostawiła go tam i wspólnie z przyjaciółmi poszła na zakupy.

Kiedy wyszła ze sklepu okazało się, że jednoślad został skradziony. Po zgłoszeniu kradzieży w komendzie powiatowej kryminalni od razu podjęli działania i wpadli na trop złodzieja. Nagranie z monitoringu pozwoliło zawęzić krąg podejrzewanych. Już w czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego zapukali do drzwi złodzieja. Ten przyznał się, że ukradł rower. Jednak z pilnej potrzeby pozyskania gotówki, postanowił sprzedać go za wielokrotnie zaniżoną kwotę. Udało mu się to jeszcze tego samego dnia.

Kryminalni idąc za tropem, wkrótce odwiedzili również pasera, który ukrywał rower w piwnicy. Obydwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty. Zarówno za kradzież, jak i za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rower trafił już w ręce właścicielki. Policjanci prewencji wyposażyli go dodatkowo w odblaski, aby użytkowniczka była lepiej widoczna na drodze.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE