Policjanci znaleźli mężczyznę w jaskini

Przed godziną 23:00 dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu 62-letniego mężczyzny, który w godzinach porannych wyszedł z miejsca zamieszkania w kierunku Kryspinowa i do momentu zgłoszenia nie powrócił do domu. Próby nawiązania kontaktu telefonicznego okazały się bezskuteczne.

Fot. pixabay.com

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Krakowie natychmiast pojechali do Kryspinowa i rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Informacja z rysopisem zaginionego została przekazana także funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy w tym dniu patrolowali krakowskie ulice oraz policjantom z Komisariatu w Zabierzowie, którzy włączyli się tym samym w poszukiwania 62-latka.

W miejsce, w które miał udać się zaginiony, skierowany został także policjant z psem tropiącym. Ponadto do akcji poszukiwawczej dołączyli krakowscy strażacy, w których składzie obecna była Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Liszki i Zabierzów.

W trakcie działań ustalono, że mężczyzna może przebywać w rejonie jaskini znajdującej się na terenie Kryspinowa. W związku z tym sprawdzony został teren do niej przyległy, jednak z negatywnym rezultatem.

Policjant dowodzący działaniami, wspólnie z dowódcą Straży Pożarnej zdecydowali o wejściu do jaskini. Była to słuszna decyzja, gdyż mężczyzna został odnaleziony w jednej z odnóg korytarza głównego groty. Na miejsce przybyła załoga ratownictwa medycznego, która po zbadaniu 62-latka nie stwierdziła zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Jak się okazało, po wejściu do jaskini nie mógł się z niej wydostać, gdyż nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Został on przekazany w ręce rodziny.

Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji Policji oraz Straży Pożarnej poszukiwanie zakończyło się szczęśliwie.

 

Źródło: krakow.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE