Rząd rusza z nowym programem dla ciężarnych. Ruszy już w październiku

Oprócz 500+, 300+ i zniesienia podatków dla ludzi do 26 lat, rząd rusza z nowym programem, tym razem skierowanym do ciężarnych. Będą darmowe leki i lepsze posiłki w szpitalach.

Fot. Pixabay

Z propozycją nowego programu wyszedł Resort Zdrowia. Jak się okazało projekt był gotowy pod koniec zeszłego roku. Rząd chce, by nowy program wszedł w życie jeszcze przed wyborami.

Po pierwsze, ciężarne kobiety będą miały określoną listę leków, które będą mogły wykupić za darmo. Linia leków o symbolu „C” będzie zawierała preparaty najczęściej stosowane w ciąży m.in. na podtrzymanie ciąży, cukrzycę czy nadciśnienie. Nie będzie jednak na niej witamin i suplementów diety.

Po drugie, kobiety po urodzeniu dziecka nie będą dostawały standardowej diety dostępnej dla wszystkich pacjentów, a specjalnie przygotowaną. Dzienna stawka żywieniowa dla matek ma wzrosnąć z 14 do 32 zł. Kobiety będą mogły skorzystać też z konsultacji dietetyka. Minus jest taki, że program ten będzie na razie pilotażowy, potrwa dwa lata i obejmie kobiety z wybranych oddziałów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE