Uwaga na oszustów! Popularna gra „w trzy kubki” pozbawi cię pieniędzy!

Policjanci patrolujący rejon Gubałówki zatrzymali na gorącym uczynku kolejną osobę, która organizowała grę hazardową w tzw. „trzy kubki”. Mężczyzna stracił już 900 złotych służące do gry. Za to wykroczenie grozi kara grzywny do 5000 złotych i areszt.

Fot. Policja Zakopane

Rozpoczęły się wakacje, a Zakopanem coraz więcej turystów. Wykorzystują to też oszuści organizujący grę hazardową w tzw. „trzy kubki”. Policjanci patrolujący teren Gubałówki otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych turystów, że pojawiła się grupa oszustów. Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na zatrzymanie głównego organizatora gry w „trzy kubki”. Odebraliśmy mu 900 złotych służące do gry, które w myśl przepisów obligatoryjnie przepadają na rzecz skarbu państwa. Mężczyzna nie przyznał się do organizacji gry. Teraz zajmie się nim Sąd Rejonowy w Zakopanem. Za to wykroczenie grozi mu nawet 5000 złotych grzywny lub (i) 30 dni aresztu. Zakopiański Sąd w podobnej sprawie uprzednio orzekł karę bezwzględnego aresztu na okres 15 dni.
To kolejna osoba zatrzymana przez policjantów za organizację gry w „trzy kubki”. Policjanci stale patrolują i nadzorują miejsca znane z dokonywanie tego procederu.

Przestrzegamy przed przystępowaniem do gier o takim charakterze. Jeszcze nikt nie wygrał, a przegrało wielu !

zdj. archiwum/KPP Zakopane

Oficer Prasowy KPP Zakopane
asp.szt. Roman Wieczorek

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE