Czy w Nowej Hucie powstanie więcej nowych terenów zielonych? Rusza 9. edycja projektu „Ogrody Nowej Huty”

Chcesz, żeby w Twoim sąsiedztwie powstał ogród? Zgłoś się do konkursu w ramach 9. edycji projektu „Ogrody Nowej Huty”, którego celem jest wytypowanie lokalizacji terenów zielonych w Nowej Hucie i stworzenie na nich ogrodów społecznych.

Grafika: Ośrodek Edukacji Obywatelskiej CM

W tym roku po raz dziewiąty Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, wraz z ArcelorMittal Poland SA i Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, organizuje konkurs w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty”.

Celem konkursu jest wytypowanie dwóch lokalizacji terenów zielonych w Nowej Hucie, na których zostaną stworzone ogrody. Do projektu zapraszamy grupy społeczne złożone z co najmniej 7 osób mieszkających na terenie Nowej Huty, które wspólnymi siłami, z pomocą organizatorów i partnerów projektu stworzą swój wymarzony sąsiedzki ogród.

Projekt „Ogrody Nowej Huty” działa już 8 lat. W tym czasie powstało 14 wyjątkowych ogrodów. Celem działań jest propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii oraz integracja społeczności lokalnej wokół nowohuckiej zieleni.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do poniedziałku, 15 lipca wypełnić deklarację znajdującą się na stronie internetowej.

Wypełnione dokumenty można składać osobiście w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5 w Krakowie, pokój nr 5 lub wysyłać na adres [email protected]

Źródło: Ośrodek Edukacji Obywatelskiej CM

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE