Lekarka i krakowski biznesmen zatrzymani za łapówki

Lekarce przedstawiono zarzuty trzykrotnego poświadczenia nieprawdy w wystawionych zwolnieniach lekarskich, a biznesmenowi złożenia fałszywych zeznań w sprawie nieprawidłowości w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych krakowskich urzędach.

Fot. pixabay.com

W tej sprawie zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Krakowie już 3 osoby, w tym jednego z krakowskich biznesmenów i lekarkę.

Śledczy przedstawili im zarzuty wręczenia oraz udzielenia obietnicy wręczenia łapówki w łącznej wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych krakowskich urzędach wygranej w przetargach i aukcjach na najem lub kupno dotyczących atrakcyjnych gminnych nieruchomości, w tym wynajem lokalu mieszkalnego w ścisłym centrum Krakowa.

Podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Dwoje z nich złożyło wyjaśnienia, a jedna osoba skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 30.000 zł do 50.000 zł, dozory policji i zakazy kontaktowania się z określonymi osobami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE