Policja zatrzymała pijanych amatorów rowerów wodnych

Piękna pogoda w czasie ostatniego weekendu przyciągnęła nad zalew w Klimkówce wielu amatorów letniego wypoczynku nad wodą. Nie wszyscy jednak potrafili korzystać z uroków Beskidu Niskiego w sposób odpowiedzialny.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Tylko w sobotę i niedzielę policjanci ukarali mandatami 8 mężczyzn, którzy pływali rowerkami znajdując się w pod wpływem alkoholu.

W sobotnie popołudnie gorliccy wodniacy sprawdzili stan trzeźwości dwóch młodych mężczyzn, którzy pływali rowerkiem wodnym. Okazało się, że obaj znajdują się pod silnym działaniem alkoholu. Pierwszy z nich miał 1,16, a drugi 2,5 promila alkoholu. Obaj ukarani zostali mandatami po 500 złotych.

Podobna sytuacja wystąpiła w niedzielne popołudnie, kiedy to ujawniono aż 5 nietrzeźwych amatorów wodnego wypoczynku. Wszyscy mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 500 złotych. Jednym z nich był mieszkaniec sąsiedniego powiatu nowosądeckiego, który pływał rowerkiem mając niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240) kara grzywny grozi zarówno osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), jak też w stanie po użyciu alkoholu (powyżej 0,2 do 0,5 promila), która prowadzi statek lub inny obiekt pływający niebędący pojazdem mechanicznym (w tym bardzo popularne rowerki wodne).

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE