Rzadka sytuacja – motorówki czekają na włascicieli na parkingu

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poszukują właściciela lub właścicieli dwóch łodzi motorowych, które jak wynika z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji, najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Do Krakowa łodzie przywiezione zostały przez 34-latka, które zakupił je po okazyjnej cenie i bez dokumentów w Wielkiej Brytanii.

Trzy łodzie motorowe trafiły na policyjny parking 7 maja br. zaraz po wspólnej akcji policjantów katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, policjantów z Wydziału do walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz z Komisariatu Policji V w Krakowie.

Funkcjonariusze ujawnili je na terenie jednej z posesji w Tyńcu. Motorówki i przyczepy do ich przewożenia według posiadanych informacji miały bowiem pochodzić z przestępstwa. Mundurowi zatrzymali do sprawy 34-letniego posiadacza łodzi. Funkcjonariuszom, tłumaczył się, że motorówki zakupił w Wielkiej Brytanii po okazyjnej cenie. Nie miał jednak żadnych dokumentów na temat pochodzenia tych motorówek, ich silników i przyczep. 34-latkowi postawiono zarzut paserstwa umyślnego, za co grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że jedna z łodzi motorowych (V 6215) z przyczepą skradziona została na terenie Austrii. Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania jej właścicielowi.

W dalszym toku dochodzenia policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właścicieli pozostałych dwóch motorówek i przyczep widocznych na zamieszczonych zdjęciach.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o niezidentyfikowanych jeszcze łodziach proszone są o kontakt z krakowską komendą miejską – tel. 12 61 52 908 lub zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE