Używali znalezionej karty bankomatowej jak swojej – grozi im do 10 lat więzienia

Okazja czyni złodzieja. To sformułowanie doskonale pasuje do pary znajomych z Nowej Huty, którzy pod koniec czerwca br. wykorzystali cudzą kartę bankomatową.

Fot. pixabay.com

48-letni mężczyzna i jego 43-letnia koleżanka użyli karty 10 razy, powodując zaległości na koncie jej właściciela na łączną kwotę blisko 300 złotych. W miniony wtorek policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali złodziejski duet, który za swoje postępowanie odpowie karnie.

Pod koniec czerwca na jednym z osiedli w Nowej Hucie 48-latek podniósł leżącą na chodniku kartę bankomatową, którą przypadkowo zgubił tam niczego nieświadomy mężczyzna.

Znalazca karty zamiast oddać ją właścicielowi lub zgłosić jej odnalezienie postanowił zrobić z niej użytek. Ze swoim znaleziskiem udał się do znajomej 43-letniej mieszkanki Krakowa, a następnie wspólnie z nią na zakupy.

Para, wykorzystując fakt, że za pomocą karty można było dokonywać transakcji „zbliżeniowo” dziesięciokrotnie użyła jej płacąc m.in. za alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Mężczyzna i jego znajoma korzystając z możliwości zrobienia zakupów na cudze konto dokonali nieautoryzowanych płatności na łączną kwotę blisko 300 zł.

Zapewne złodziejski duet wykorzystywałby dalej znalezioną kartę bankomatową, ale została ona zastrzeżona przez właściciela. Do posiadacza karty zaczęły bowiem napływać smsy świadczące o tym, że ktoś wykonuje transakcje z wykorzystaniem środków finansowych znajdujących się na jego koncie bankowym. Zaniepokojony całą sytuacją mężczyzna zorientował się, że zgubił kartę bankomatową i natychmiast zastrzegł środek płatniczy.

Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie analizując monitoring jednego z osiedlowych sklepów w Nowej Hucie ustalili, że za defraudacją środków z karty bankomatowej stoi 48-latek i jego 43-letnia towarzyszka.
Następnie mundurowi ustalili dokładne personalia kobiety i mężczyzny oraz zatrzymali ich 2 lipca br. około godz. 14.30 w Nowej Hucie. Para została przewieziona do komisariatu, gdzie podczas przesłuchania 48-latkowi i jego towarzyszce postawiono łącznie dziesięć zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE