Hajlowały w Oświęcimiu. Czekają na wyrok sądu

Udało się ustalić tożsamość trzech młodych kobiet, które jesienią 2018 roku wykonały gest „sieg heil” przed Muzeum obozu Auschwitz-Birkenau.

Fot. pixabay.com

Nieletnie dziewczyny, stojąc przed historyczną bramą obozu Birkenau w Brzezince uniosły ręce w geście „sieg heil”. Do zdarzenia doszło na początku października 2018 roku, a nastolatki opublikowały swoje zdjęcia na serwisie Instagram.

Prokuratura długo nie mogła ustalić tożsamości sprawczyń. Dopiero w czerwcu sprawa z krakowskiej prokuratury trafiła do sądu w Gliwicach, gdyż okazało się że dziewczyny pochodzą ze Śląska.

Ponieważ są niepełnoletnie, więc teraz o ich losie zdecyduje wydział rodziny i nieletnich sądu rejonowego, który może zastosować różne środki wychowawcze i poprawcze jak np. upomnienie, zobowiązanie naprawienia szkody, wykonania prac lub świadczeń, podjęcia nauki lub pracy, a także uczestniczenia w zajęciach o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, lub objąć je nadzorem kuratora bądź skierować do zakładu poprawczego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE