Haker włamał się na konto hotelu i ukradł z niego 800.000 złotych

Na najbliższe trzy miesiące został aresztowany 27-letni haker, który w niedzielę rano został zatrzymany przez policjantów z Zakopanego i Warszawy.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna włamał się na konto właściciela hotelu i wyprowadził z niego 800 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w jego warszawskim mieszkaniu.

Cała sytuacja miała miejsce w minioną środę w Zakopanem, wtedy to tatrzańscy policjanci uzyskali informację, że właściciel jednego z tatrzańskich hoteli padł ofiarą przestępstwa.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany wówczas sprawca przełamał zabezpieczenia bankowości elektronicznej na jego koncie i „wyprowadził” z niego pieniądze w kwocie 800 tysięcy złotych na założony specjalnie w tym celu rachunek w innym banku. Mundurowi ustalili, że związek z przedmiotowym przełamaniem zabezpieczeń konta bankowego może mieć 27-letni mieszkaniec Warszawy.

Tatrzańscy policjanci przy doskonałej współpracy z kolegami z Warszawy po kilku dniach intensywnych czynności doprowadzili do zatrzymania hakera. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów oraz tym, że został zidentyfikowany. Niemal cała suma „wyprowadzonych” pieniędzy została odzyskana. Pozostałe środki zapewne niebawem trafią do właściciela hotelu.
To nie ostatnia sprawa za którą odpowie zatrzymany mężczyzna. Okazało się, że ma ponad dwadzieścia czynnych podstaw prawnych poszukiwawczych w tym dwa listy gończe.

27-latek usłyszał już zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Czyn, którego dopuścił się podejrzany zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE