Kranowianka – bezpieczna, czysta i modna

Lipiec to światowy miesiąc bez plastiku, dlatego Wodociągi Miasta Krakowa przekonują krakowskich restauratorów, aby swoim klientom serwowali wodę prosto z kranu. Wszystko w ramach akcji „W Krakowie pijemy kranowiankę”.

Fot. pixabay.com

Akcja jest kontynuacją prowadzonej od 2013 roku przez miejskie wodociągi kampanii informacyjnej „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców Krakowa do picia wody dostępnej na wyciągniecie ręki, bezpiecznej i bogatej w substancje mineralne.

Wodociągi Miasta Krakowa przekonują, że dobra woda prosto z kranu może być z powodzeniem serwowana również w krakowskich lokalach.
– Coraz więcej restauracji w Krakowie serwuje kranówkę i co najważniejsze, ma do niej pełne zaufanie. Nas, jako firmę, która tę wodę dostarcza, dba o jej najwyższą jakość – bardzo to cieszy! Akcja „W Krakowie pijemy kranowiankę”, ma na celu zachęcenie krakowskich lokali gastronomicznych do serwowania klientom wody kranowej. Niektóre z nich już to robią, jednak takich miejsc jest ciągle za mało – mówi Piotr Ziętara, prezes zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

Tymczasem kranowianka jest nie tylko bezpieczna, dokładnie przebadana, ale też smaczna. Cztery zakłady uzdatniania wody dostarczają codziennie ponad 160 tys. m3 wody do krakowskich kranów. Centralne Laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa corocznie przeprowadza ponad 81 tysięcy badań wody, w tym także próbek wody pobranych bezpośrednio z kranów. Woda ta jest bogata w minerały takie jak wapń, magnez, potas i sód. Na jeden litr kranówki przypada ich ponad 360 mg, w popularnych wodach butelkowanych jest ich często znacznie mniej. Picie wody z kranu to zatem tanie, ekologiczne i szybkie rozwiązanie.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE