Policja nie odpuszcza. Trzeźwe poranki zmorą kierowców

Tarnowscy policjanci konsekwentnie „walczą” z nietrzeźwymi użytkownikami dróg, prowadząc m. in. działania „Trzeźwy poranek”.

Fot. pixabay.com

Ich celem jest skontrolowanie stanu trzeźwości maksymalnej ilości kierowców w krótkim czasie. Aby sprostać wyzwaniu mundurowi wykorzystują szybko działające, przenośne alkomaty Alcoquant i AlcoBlow.

Kolejna odsłona „Trzeźwego poranka” miała miejsce wczoraj. Punk piąta rano na drogi całego powiatu wyjechało kilkadziesiąt funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego i podległych Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie komisariatów, którzy przez pięć godzin poddali badaniu ponad 1800 osób, z których czworo, jak się okazało usiadło za „kółkiem na podwójnym gazie”. Troje z nich odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jedna za wykroczenie – jazdę po użyciu alkoholu. Efektem wczorajszych działań było również zatrzymanie czterech blankietów prawa jazdy.

Warto dodać, że jeden z kontrolowanych w Łęgu Tarnowskim kierowców, chcąc uniknąć kontroli próbował uciekać przed policjantami. Na nadawany przez mundurowych sygnał do zatrzymania, początkowo zmniejszył prędkość sugerując zamiar poddania się kontroli, jednak kiedy przyszło co do czego ominął patrol i zaczął uciekać w stronę Tarnowa, nie reagując na nadawane przez policjantów sygnały świetlne ani dźwiękowe. Niestety ucieczka nie powiodła się i kilkaset metrów dalej kierowca Daewoo Nexia został zatrzymany. Wynik badania 51-letniego mieszkańca powiatu szybko wyjaśnił powód jego zachowania. Mężczyzna „wydmuchał” prawie 2,5 promila alkoholu.

A my informujemy, że z najbliższym czasie kierowcy mogą się spodziewać na drogach kolejnych „Trzeźwych poranków”.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE