Zmasowany atak oszustów na seniorów. Policja apeluje o wzmożenie czujności

W Tarnowie rozdzwoniły się telefony od oszustów usiłujących wyłudzić pieniądze od starszych osób. Dwoje mieszkańców odebrało przed południem telefony od przestępców podających się za policjantów.

Fot. pixabay.com

W pierwszym przypadku fałszywy policjant informował panią, że jej syn spowodował wypadek drogowy, jest przesłuchiwany na policji i aby uniknął konsekwencji prawnych powinna dostarczyć 230 tysięcy złotych. Kiedy seniorka odmówiła, oszust przerwał połączenie.

Kolejny telefon adresowany został do 81-letniego tarnowianina. W rozmowie z oszustem, który przedstawił się jako policjant Patryk Kołodziej z komendy powiatowej przy ul. Traugutta usłyszał, że policjanci wpadli na trop gangu wyłudzającego pieniądze z kont bankowych. Spytał seniora czy jest sam w domu i jaką kwotę oszczędności zdeponował na koncie.

Na szczęście w żadnym z powyższych przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy i obie próby wyłudzenia gotówki zostały zgłoszone policji. Ale dopóki przestępcy są na wolności uważajcie i nie dajcie się oszukać. Nie przekazujcie swoich oszczędności osobom których nie znacie, nawet jeśli podają się za Waszych bliskich, policjantów, prokuratorów czy kogokolwiek innego.

MUSICIE WIEDZIEĆ, ŻE POLICJANCI NIGDY NIE POPROSZĄ O PRZEKAZANIE IM WASZYCH PIENIĘDZY, NIE POBIERAJĄ TEŻ ŻADNYCH PIENIĘDZY ZA WYKONYWANE PRZEZ SIEBIE CZYNNOŚCI, A O SWOICH DZIAŁANIACH NIE INFORMUJĄ TELEFONICZNIE !!!

Prosimy – koniecznie ostrzeżcie swoich bliskich!

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE