Trwa zamieszanie związane z rekrutacją do szkół średnich. Co przyniesie rekrutacja uzupełniająca?

Krakowski magistrat podał informację, że po zakończeniu podstawowego etapu rekrutacji, w krakowskich samorządowych szkołach ponadpodstawowych zwolniło się dodatkowo 1436 miejsc.

Fot. pixabay.com

Oznacza to, że tylu kandydatów nie zdecydowało się na podjęcie nauki w klasach, do których zostali zakwalifikowani, a łączna liczba miejsc wolnych, na które prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca wynosi 3908.

Z uwagi na tzw. podwójny rocznik, w krakowskich samorządowych szkołach ponadpodstawowych czekało w tym roku 18.949 miejsc, natomiast liczba kandydatów, którzy spełnili warunki niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji wyniosła 17.440.

Jak podały władze stolicy Małopolski, 28 czerwca szkolne komisje rekrutacyjne ogłosiły listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkół – swoje nazwiska odnalazło na nich 14 871 uczniów. Ponad 2500 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Wielu z nich złożyło wniosek tylko do jednej placówki, co znacznie ograniczyło szanse na pozytywny wynik rekrutacji. W konsekwencji, po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, liczba wolnych miejsc w szkołach wynosiła 2324. Sposród 14871 kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia do pierwszej klasy, aż 1436 osób nie potwierdziło woli podjęcia nauki. Zajmowane przez nich miejsca zostały więc zwolnione.

Obecnie liczba wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych w Krakowie wynosi 3908, z czego 1120 w liceach ogólnokształcących, 1691 w technikach oraz 1097 w branżowych szkołach I stopnia.

Na te miejsca prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca od 11. do 16. lipca.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE