Propagował faszyzm pod wpływem marihuany?

Policjanci zatrzymali 40-latka, podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania gróźb karalnych. Został tymczasowo aresztowany.

Fot. pixabay.com

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wpadli na trop mężczyzny, który na portalu społecznościowym publikował treści faszystowskie.

Mundurowi szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, notowany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokum, policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz laptopa, służącego mu do popełnienia przestępstwa.

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 3 zarzutów. Mężczyzna odpowie za propagowanie faszyzmu, posiadanie środków odurzających, a także groźby karalne pozbawienia życia, które kierował pod adresem bliskich.

8 lipca br. sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE