Uwaga! Sobotni wyścig kolarski spowoduje duże utrudnienia dla kierowców

Tatra Road Race jest najtrudniejszym wyścigiem szosowym dla amatorów. Każdy kto podejmuje wyzwanie i staje na starcie, przez długi czas wspomina jak było ciężko i pięknie.

Fot. pixabay.com

Każdy kto chce spróbować swoich sił w górach znajdzie dla siebie odpowiedni dystans: HARD-FUN na 56 kilometrowej trasie z 1570 metrowym przewyższeniem, oraz HELL-PRO, na którym czeka na Was odpowiednio 126km i 3370 metrów przewyższenia.

Równocześnie impreza oznacza utrudnienia dla kierowców, zamknięte drogi i wzmożony ruch kolarzy.

Poniżej podajemy szczegóły utrudnień w ruchu:

W godzinach 10-11 w związku ze startem zawodników, będzie wstrzymany ruch w Kościelisku na ul. Nędzy Kubińca na odcinku od Hotelu Mercure Kasprowy do skrętu w ulicę Salamandra i dalej w kierunku Dzianisza przez Butorowy Wierch.

W godz. 12-16 na tym odcinku w związku z powrotem zawodników do Zakopanego będą utrudnienia w ruchu na tym samym odcinku. Na odcinku zjazdowym ul.Salamandra z Butorowego Wierchu (od skrzyżowania z ul. Droga Stanisława Zubka)do skrzyżowania z ul.Nędzy Kubińca i dalej w kierunku Hotelu Mercure Kasprowym do Zakopanego, pas ruchu zgodny z kierunkiem jazdy zawodników będzie okresowo wyłączony z ruchu samochodowego.

W godz. 12:15-16:30 w Zakopanem przy skręcie do Hotelu Mercure Kasprowy będą maiły miejsce wstrzymania ruchu w celu umożliwienia bezpiecznego skrętu w lewo jadącym od Kościeliska zawodnikom.

W godz. 10:15- 16:00 będzie zamknięty w obu kierunkach przejazd drogą lokalną z Dzianisza do Cichego.

W godz. 10:30-11:30 będzie zamknięta droga z Cichego do Ratułowa przez Zoki, natomiast od 11:30-16:00 będzie zamknięta jej częsc na odcinku ( skrzyżowanie z drogą rowerową przez Dutkówkę do Cichego do wyjazdu na drogę powiatową) w związku ze zjazdem z Zoków zawodników.

W godz. 10:30-15:00 będą zamknięte drogi prowadzące na Bachledówkę w Czerwiennym. Dojazd do Kościoła i Hotelu Bachledówka będzie możliwy tylko drogą, którą zawodnicy podjeżdżają na górę, w związku z wąską drogą prosimy o nie wyprzedzanie zawodników. Zjazd z góry będzie możliwy główną drogą, ale tylko w czasie, kiedy nie będą jechać zawodnicy.

W godz. 11:00-13:30 będzie okresowo zamknięta droga ul.Wierchowa w Skrzypnym na odcinku od ul.Drogi Papieskiej do ul.Królowej Jadwigi, dojazd do domów możliwy tylko od Drogi Papieskiej.

W godz. 11:30-15:00 będzie zamknięta w obu kierunkach droga z Maruszyny przez Gancarze do wyjazdu na drogę Skrzypne- Czerwienne. Dojazd do domów możliwy dla mieszkańców od Maruszyny.

W godzinach 11:30-15:30 będzie zamknięty zjazd Słodyczkami od skrzyżowania z drogą na Kule do Nowego Bystrego oraz odcinek przez same Kule w kierunku drogi rowerowej na Dutkówce.

Droga rowerowa Dutkówka będzie całkowicie zamknięta w godz. 11:30-15:30.

Organizatorzy proszą też w innych miejscach o zachowanie szczególnej ostrożności i poruszanie się w kierunku zgodnym z jazdą wyścigu, zaś mieszkańców o wyjazd i powrót do swoich domów w kierunku zgodnym z przebiegiem wyścigu.

 

Źródło: tatraroadrace.com

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE