Turysta zgubił się w górach. Teraz chce… odszkodowania

Część osób uważa tę historię za nic innego, jak trolling, inni, że wydarzyła się naprawdę. Turysta zgubił się w Rysach. Teraz żąda za to… odszkodowania.

Fot. Pixabay

Wszystko zaczęło się od wpisu na grupie „Spotted: Bielsko – Biała”.

Turysta wybrał się ze znajomymi do Morskiego Oka. Podczas powrotu pomylili jednak drogę i zamiast zejść ze szczytu, przeszli… na Słowację.

To jednak nie koniec historii. Niefrasobliwość turystów skończyła się bowiem wysokimi kosztami powrotu. Mężczyzna uważa, że to wina Tatrzańskiego Parku Narodowego i zamierza dochodzić odszkodowania.

Witam. Szukam instytucji albo kogoś kto pomoże mi w odzyskaniu pieniędzy od TPN. Sytuacja wyglądała tak, że tydzień temu byliśmy ze znajomymi w Morskim Oku i postanowiliśmy iść na Rysy bo była dobra pogoda. Na górze byliśmy około 19:00 i zaczęliśmy schodzić z innymi ludźmi na dół prawie od razu bo przyleciały chmury i nie było nic widać. Jak zeszliśmy na dół o 22:30 to okazało się, że jesteśmy na Słowacji a nie w Morskim Oku. Na górze nie było żadnych oznaczeń, po drodze na górę też żadnych informacji że tam się schodzi na Słowację. Okazało się, że nic do Morskiego Oka stamtąd już nie jedzie i że jest niby 60 km a przeszliśmy dużo mniej. Słowacka policja którą pomogli nam wezwać miejscowi nie chciała odwieźć nas do naszych aut tylko odwieźli pod hotel gdzie za nocleg dla 6 ludzi zapłaciliśmy ponad 1800 zł, do tego koszt taksówki następnego dnia i parkingu na Morskim Oku za kolejną dobę, jedzenie itd i wyszło na złotówki prawie 2900. W TPN nie chcą zwrócić kasy, mówią że to nie ich wina ale nawet nie dali innego koloru szlaku niż Słowacy, żadnych informacji w ogóle nie ma po drodze że tak tam jest a potem jest właśnie tak. Jakby to lepiej było oznaczone to by do tego nie doszło. Jeśli będą musieli oddać te koszty to może pomyślą nad lepszą jakością szlaków, dlatego szukamy osób które mogłyby ogarnąć taki zwrot lub ewentualnie innych którzy mieli na Rysach tak samo aby zgłosić się po zwrot w jakiejś większej grupie bo wtedy pewnie łatwiej by było rekompensatę odzyskać”.

Część internautów uważa, że pisał to internetowy troll, bo nie rozumieją, jak za niefrasobliwość turystów ma płacić Tatrzański Park Narodowy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE