Po nocnych poszukiwaniach policja znalazła zaginionego 73-latka

Policja późnym wieczorem otrzymała informację o zaginięciu w rejonie Turbacza 73-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ. Nocne działania podjęte przez policjantów, ratowników GOPR i strażaków zakończyły się sukcesem.

Zaginiony mężczyzna popołudnie spędzał na działce ze swoją rodziną w rejonie Turbacza. Około godziny 18.00 stracili go z oczu.

Kiedy 73-latek nie wracał, zaniepokojeni członkowie rodziny zaczęli go szukać. Kiedy jednak kilkugodzinne poszukiwania nie przyniosły efektu, przed godziną 21.00 powiadomili służby ratunkowe.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginionym mężczyźnie, podjęto akcję poszukiwawczą, w której wzięli udział policjanci z Nieetatowej Grupy Poszukiwawczej działającej przy nowotarskiej komendzie, ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR i strażacy z JRG Nowy Targi i OSP Kowaniec.

Do akcji wykorzystywane były motocykle, quady i radiowozy. Policjanci i ratownicy szukali całą noc. Sprawdzali masyw Gorców, w rejonie potoku Lepietnica, Bukowina Obidowska, Gorzec, Hrube.

Przed godziną piątą rano, na żółtym szlaku prowadzącym z Nowego Targu na Turbacz w rejonie polany Wsołowa jeden z policjantów zauważył idącego mężczyznę. Był to zaginiony 73-latek.

Mężczyzna całą noc spędził w lesie, był wyziębiony, ale czuł się dobrze. Ratownicy GOPR przetransportowali odnalezionego 73-latka i przekazali służbom medycznym.

Na szczęście pomoc nadeszła w porę. Chwilę po zakończeniu akcji zaczął padać intensywny deszcz, a temperatura w nocy wynosiła zaledwie kilka stopni.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE