Za nielegalne papierosy grozi mu do 3 lat więzienia

Na terenie województwa małopolskiego krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie osobowym przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Fot. Małopolska Policja

W pojeździe znajdowało się 2970 paczek wyrobów tytoniowych, których wprowadzenie do obrotu naraziło Skarb Państwa na straty sięgające 65 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w wyniku działań operacyjnych uzyskali informację, że 9 lipca br. do Krakowa zostaną dostarczone wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, które mają trafić na targowiska. Kryminalni zadziałali błyskawicznie.

Ustalili trasę, którą poruszał się wytypowany mężczyzna i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym skodą okazał się 32-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, który był znany Policji jako amator „lewych” papierosów. Mężczyzna przewoził niemal 300 kartonów, w których znajdowało się 59 400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Straty skarbu państwa oszacowano na 65 tys. złotych.

32-latek został zatrzymany pod zarzutem przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi do 3 lat więzienia.

Żródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE