1500 złotych za najlepszy tekst

Już tylko pięć dni (termin upływa 21 lipca) zostało na napisanie reportażu o Nowej Hucie. Organizatorzy nagrodzą autorów 10 najlepszych tekstów kwotą 1500 złotych oraz publikacją w książce. 

Fot. pixabay.com

Teksty reporterskie powinny mieć maksymalnie dwadzieścia tysięcy znaków (licząc ze spacjami). Jedynym warunkiem co do tematyki reportażu jest jego wyraźny związek z Nową Hutą. Jak informują organizatorzy konkursu „zachęcamy zarówno do pisania reportaży historycznych, jak i społecznych; do ukazywania ciekawych, nieznanych lub wartych przypomnienia osób lub grup ludzi, zjawisk, miejsc czy problemów, codzienności Nowej Huty i nadzwyczajnych wydarzeń, które mają lub miały miejsce w tej dzielnicy”.

„18. znaczy Nowa Huta” to projekt, którego celem jest zbadanie i opisanie życia mieszkańców 18. dzielnicy Krakowa. Od pierwszych budowniczych po najnowszych mieszkańców, dla których Huta jest świadomym wyborem miejsca do życia. Od placu Centralnego po bar Meksyk. Wszystko może stać się dla nas punktem wyjścia do rozważań nad historią dzielnicy i jej współczesnym obrazem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE