Ruszają wyjątkowe rejsy statkiem po pięknym Zbiorniku Dobczyckim

Już w najbliższy weekend Wodociągi Miasta Krakowa oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie we współpracy z Gminą Dobczyce zapraszają na pilotażowe rejsy edukacyjne po Zbiorniku Dobczyckim.

Fot. pixabay.com

Rejsy statkiem po Zalewie Dobczyckim mają na celu nie tylko ukazać piękno i bogactwo otaczającej go przyrody, ale przede wszystkim uczyć troski o środowisko, a w szczególności poszanowania naturalnych zasobów wodnych. Rejsy już niebawem dołączą na stałe do bogatej oferty edukacyjnej Wodociągów Miasta Krakowa.

Wodociągi Miasta Krakowa od lat w swojej działalności kierują się troską o środowisko naturalne i prowadzą wielokierunkowe działania, mające na celu kształtowanie postaw ekologicznych. Podczas naszych zajęć edukacyjnych, dzieci i młodzież uczą się o wpływie człowieka na środowisko naturalne, i o tym jak należy o nie dbać i je chronić.

Oferta edukacji ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa, kierowana jest do różnych grup wiekowych. Zajęcia „Akademia Kropelki” dedykowane są dzieciom z klas 1-3 szkół podstawowych. „Wędrówki Kropelki”, to przedstawienie dostosowane do percepcji dzieci w wieku 4-6 lat, tak samo jak mobilne przedstawienie „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”. Ścieżka edukacyjna „To się w ścieku nie mieści!”, to propozycja kierowana do młodzieży w wieku 12-16 lat.

Programy edukacyjne liczą już 23.300 absolwentów.

 

Źródło: wodociagi.krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE