Recydywiści napadli i okradli przypadkowego mężczyznę

Dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju zatrzymali policjanci z powiatu krakowskiego. Przestępstwa tego dopuścili się w warunkach recydywy i trafili na trzy miesiące do aresztu.

Fot. Małopolska Policja

Do zatrzymania podejrzanych doszło 10 i 11 lipca br. Całe zajście natomiast miało miejsce dwa tygodnie wcześniej.

W nocy z 24/25 czerwca br. w gminie Michałowice dwóch napastników okradło i zaatakowało przygodnie spotkanego mężczyznę, wywracając go na ziemię i zadając kilka uderzeń pięścią w głowę. Zabrali pokrzywdzonemu saszetkę z zawartością telefonu komórkowego, portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie bliskiej 1000 złotych oraz innymi cennymi przedmiotami – o łącznej wartości 2000 zł. Pokrzywdzony sprawę zgłosił na Policję.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach w toku prowadzonych czynności, przy współpracy z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali sprawców. To 32-letni mieszkaniec gminy Proszowice i 36-letni mieszkaniec gminy Kocmyrzów- Luborzyca, którzy jak się okazało, już wcześniej zostali skazani za popełnienie podobnego przestępstwa i odsiedzieli zasądzoną karę w więzieniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju w warunkach recydywy, za co grozi im surowsza kara.

11 lipca br. sąd zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE