Słynnych artystów spotkasz w… autobusie. Niezwykła wystawa wyruszyła w trasę

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, władze MOCAK-u postanowiły zorganizować Kolekcję Wizytującą. W przerobionym na salę wystawową autobusie, który podróżuje po Małopolsce, pokazywane są fotografie, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach.

Fot. Kraków w Pigułce

Mobilna wystawa sztuki współczesnej zaaranżowanej w autobusie MOCAK-u prezentuje 23 artystów z Polski i zagranicy. Na potrzeby wystawy nowe prace stworzyli Krzysztof M. Bednarski, Kamil Kukla, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki. Również stronę zewnętrzną pojazdu potraktowano jak ścianę ekspozycyjną. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

Zainteresowane szkoły, urzędy i gminy mogą kontaktować się z Muzeum w sprawie ustalenia daty odwiedzin. Program wyjazdowy autobusu koordynuje Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Osoby i instytucje chcące zaprosić do swojej miejscowości muzealny autobus proszone są o zgłoszenia z miesięcznym wyprzedzeniem drogą e-mailową na adres: [email protected] w celu uzgodnienia szczegółów.

Inauguracja działalności autobusu odbyła się w niedzielę, 14 lipca na Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE