Ukradli kilka tysięcy … kart kolekcjonerskich

O tym, że w policyjnej służbie może być „coś z magii”, przekonali się ostatnio policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie pracujący nad sprawą skradzionych „magicznych kart”.

Fot. Policja

Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Serbii, którzy podczas międzynarodowego spotkania fanów gry karcianej, które miało miejsce w miniony weekend w jednej z krakowskich hal, ukradli tam niemal 2 tys. sztuk kart kolekcjonerskich. Ofiarami złodziei padli Polak, Litwin oraz Norweg. Podczas przeszukania w hotelu, gdzie zatrzymali się 32-latkowie z Serbii, policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 7 tys. kart kolekcjonerskich. Śledczy ustalają do kogo mogą należeć odnalezione przedmioty.

W jednej z krakowskich hal odbył się turniej dla fanów popularnej na całym świecie kolekcjonerskiej gry karcianej. Na to wydarzenie zjechali do stolicy Małopolski gracze z zagranicy, którzy za pomocą specjalnych kart toczyć mieli ze sobą pojedynki.

12 lipca br. około godziny 15.30 dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie hali doszło do kradzieży plecaka, który należał do jednego z uczestników turnieju. Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie udali się na miejsce, gdzie czekał już na nich pozbawiony swojej własności mieszkaniec woj. podkarpackiego. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że plecak stracił najprawdopodobniej godzinę wcześniej, w czasie kiedy był pochłonięty turniejową rywalizacją. Po zakończeniu „karcianego” pojedynku zauważył, iż nie ma przy sobie podręcznego bagażu, w którym znajdowały się jego dokumenty, karty bankomatowe oraz około 550 sztuk kart do gry, których wartość wycenił na około 25 tys. złotych.

Jak się okazało mieszkaniec woj. podkarpackiego nie był jedyną osobą, która tego dnia straciła swoją własność. Trzy godziny później na teren hali ponownie przyjechali krakowscy policjanci, tym razem wezwani w związku z kradzieżą następnych dwóch plecaków. Kolejnymi pokrzywdzonymi byli obcokrajowcy- obywatel Litwy oraz obywatel Norwegii. Litwin stracił znajdujące się w plecaki kluczyki do samochodu, powerbank oraz prywatne przedmioty. Mężczyzna pozbawiony został również około 400 sztuk kart do gry, o wartości 1 tys. euro. Natomiast obywatel Norwegii, odzyskał porzucony na tyłach budynku plecak, ale złodziej wyjął z niego wcześniej około 1 tys. sztuk kart kolekcjonerskie o wartości prawie 7 tys. dolarów.

Policjanci zaczęli przypuszczać, że sprawcę lub sprawców kradzieży należy szukać wśród uczestników rozgrywek ponieważ, mimo iż impreza miała charakter otwarty i wejść mógł na nią każdy, to złodzieja interesowały przede wszystkim karty kolekcjonerskie.

Policjanci poprosili o zabezpieczenie monitoringu, bowiem to właśnie jego analiza mogła wskazać na to, kto stoi za kradzieżami. W trakcie zgrywania zapisu z kamer pracownik firmy zauważył jak młodzi mężczyźni będący uczestnikami spotkania zabierają plecak należący do obywatela Norwegii. Okazało się, że za kradzieżami stoją uczestnicy turnieju – dwaj 32-letni obywatele Serbii, którzy jak zostało to uwiecznione na monitoringu zabrali bagaż podręczny mężczyzny, a następnie wspólnie go opróżnili zabierając z niego kolekcjonerskie karty. W sprawę kradzieży zamieszany był także ich 32-letni kolega, również obywatel Serbii. Momenty, w których złodziejskie trio okrada uczestników turnieju nagrały się na kamerach monitoringu i posłużyły jako materiał dowodowy w sprawie.

Amatorzy cudzej własności zostali zatrzymani przez policjantów, a następnie przewiezieni na komisariat, gdzie funkcjonariusze wykonali z nimi dalsze czynności. Serbowie trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych. 32-latkowie odpowiedzą za kradzież. Jest to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 5.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VIII w Krakowie dziękują pracownikom firmy Targi w Krakowie sp. z o.o., których pomoc i zaangażowanie okazało się niezwykle pomocne w pracy nad sprawą skradzionych kart kolekcjonerskich.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE