Krakowskie obchody Święta Policji

W piątek, 19 lipca 2019 br., odbyły się krakowskie obchody Święta Policji. Policji zostali odznaczeni medalami i mianowani na wyższe stopnie.

Fot. Policja

Ceremonia odbyła się na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Pierwszym punktem uroczystości było ślubowanie 29 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Najwięcej z nich – trafi do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pozostali będą służyć w Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu i w Komendach Powiatowych Policji: w Bochni, Chrzanowie, Krakowie, Olkuszu, Suchej Beskidzkiej, Wadowic i Zakopanem. To trzecie przyjęcie w tym roku, o tej pory w szeregi policji zasiliło 237 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

 W tym roku w Małopolsce mianowano ogółem: w korpusie oficerów starszych policji – 38 policjantów, w korpusie oficerów młodszych Policji – 126 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów Policji – 763 policjantów, w korpusie podoficerów Policji – 835 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych Policji – 73 funkcjonariuszy. Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 3 osoby, medalem srebrnym uhonorowano 27 osób, a brązowym 12 osób. Kolejno w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego Złotą Odznaką Zasłużony Policjant odznaczono 10 policjantów, srebrną 28 funkcjonariuszy, a brązową odznaką zasłużonego policjanta 50 funkcjonariuszy. Odznaczone zostały również osoby cywilne za zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Złoty Medal otrzymała 1 osoba, Srebrny Medal za Zasługi dla Policji uhonorowano 4 osoby, natomiast brązowym medalem odznaczono 11 osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE