Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

We wtorek, 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów wyruszy LIV Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Ponadto przegotowano kilkanaście wydarzeń związanych  z „Kadrówką”.

foto: krakow.pl

Z tej okazji zaplanowane są następujące wydarzenia:

W niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 12.00 odbędzie się apel przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu Rakowickim, podczas którego zostaną złożone kwiaty na mogiłach Legionistów. O godz. 19.30 odbędzie się uroczysty capstrzyk pod kopcem Józefa Piłsudskiego na Sowińcu połączony ze złożeniem ziem w kopcu i apelem pamięci.

W poniedziałek, 5 sierpnia odbędą się w Krakowie główne uroczystości związane z „Kadrówką”. O godz. 16.00 rozpocznie się przemarsz uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej z asystą wojskową i orkiestrą z Oleandrów, ulicami Piłsudskiego, św. Anny na Rynek Główny, gdzie nastąpi złożenie kwiatów w miejscu przysięgi Tadeusza Kościuszki. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicą Grodzką na Wawel, gdzie o 17.30 odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny, marszałka Józefa Piłsudskiego oraz jego żołnierzy. Po mszy uczestnicy uroczystości złożą kwiaty przy sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Honorowego Protektora Marszu w latach 2006-2009.

Następnie odbędzie się przemarsz z asystą wojskową i orkiestrą z Wawelu na plac o. gen. Adama Studzińskiego oraz złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.

Po uroczystościach uczestnicy marszu skierują się w stronę Małego Rynku, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się już 73. Krakowska Lekcja Śpiewania „Kadrówka 1914” organizowana przez Fundację Loch Camelot i Bibliotekę Polskiej Piosenki. Na tę okazję przygotowano bezpłatne śpiewniki, które zostaną rozdane podczas koncertu. O godz. 21.30 odbędzie się apel wieczorny i złożenie kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy jego imienia.

We wtorek, 6 sierpnia, o godz. 7.00 uczestnicy marszu wezmą udział w uroczystym apelu na Oleandrach z udziałem asysty wojskowej i orkiestry, przedstawicieli władz samorządowych i wojskowych. Następnie przemaszerują z Oleandrów na plac Matejki i złożą kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. O godz. 9:45 w Michałowicach odbędą się uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym obalenie słupów granicznych przez I Kompanię Kadrową.

W dniach 6-12 sierpnia uczestnicy marszu przejdą na trasie Kraków-Kielce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE