Czy odwiedziłeś już park Solvay?

Park Solvay znajduje się w dzielnicy IX po obu stronach ulicy Kościuszkowców w otoczeniu dawnych zakładów sodowych. Do jego odwiedzenia zachęcają krakowscy urzędnicy.

foto: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Park zajmuje powierzchnię 8,79 ha.Od wschodu naturalną granicę parku wyznacza potok Urwisko. Zaś od strony zachodniej jest on ograniczony ulicami Niemcewicza i Żywiecką.

Teren parku jest lekko pofalowany i stanowi swoistą oazę zieleni oraz raj dla ornitologów. Występuje tam ponad 40 gatunków drzew i krzewów. Najstarsze okazy osiągają ponad 400 cm w obwodzie. Park wypełnia przestrzeń między istniejącymi wcześniej zabudowaniami i ulicami. Wyróżnia się trzy części o zwyczajowych nazwach: „Sosny”, „Podmokła” i „Leśna”.

Bogata szata roślinna – zarówno drzewa liściaste i iglaste – nadaje temu parkowi charakter leśny. Na większości jego obszaru utworzone są alejki oraz infrastruktura w postaci oświetlenia, ławek oraz koszów na śmieci. Na terenie parku znajdują się pojedyncze budynki, które w większości powstały na tym terenie przed oficjalnym wytyczeniem parku. Jedna z atrakcji jest plac zabaw dla dzieci.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE