Wieczór kawalerski przerodził się w leśną libację z narkotykami

Do Komisariatu Policji w Trzebini zadzwonił mężczyzna informując, że w lesie w Płokach kilka osób zorganizowało sobie libację alkoholową połączoną z paleniem ogniska. We wskazane miejsce niezwłocznie został skierowany patrol Policji, który potwierdził dyżurnemu zgłoszenie.

Fot. pixabay.com

Jak się okazało, grupa mężczyzn zorganizowała sobie wieczór kawalerski, który trwał od godzin wieczornych dnia poprzedniego. W trakcie interwencji nerwowe zachowanie jednego z mężczyzn wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy.

W trakcie kontroli osobistej u 28-latka z Płok policjanci ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu.

W tym czasie drugi z mężczyzn stał się agresywny. Jego postępujące wzburzenie doprowadziło do znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia ich nietykalności cielesnej. W związku z powyższym i on został zatrzymany.

Obaj imprezowicze noc spędzili w chrzanowskich pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

28 latkowi z Płok za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzuty za znieważenie funkcjonariusza publicznego (art. 226 KK) oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza( art. 222 KK ) za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE