Był szybki, chciał być sprytny, ale trafi za kratki?

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali 59-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy w kwocie 1100 zł. Mężczyzna ukradł plik pieniędzy, który wypadł z kieszeni klientowi. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Fot. pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 lipca br. Tego dnia pokrzywdzony robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Świątniki Górne.

Kiedy stał w kolejce do kasy wypadł mu z kieszeni plik z pieniędzmi w kwocie 1100 zł. Brak pieniędzy zauważył dopiero kiedy chciał zapłacić za zakupy, lecz było za późno. Śladu po pieniądzach już nie było.

O powyższym fakcie pokrzywdzony powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych.

W czasie przeglądania monitoringu sklepowego przez dzielnicowego i kasjera, okazało się, że kamera zarejestrowała jak stojący za pokrzywdzonym mężczyzna, widząc wypadającą gotówkę podniósł ją z podłogi i wyszedł ze sklepu. Dzielnicowy rozpoznał sprawcę.

Był to 59-letni mieszkaniec Świątnik Górnych. Policjanci zatrzymali 59-latka w miejscu zamieszkania, ale był wówczas pod wyraźnym działaniem alkoholu – miał przeszło 2 promile.

Podczas przeszukania znaleźli przy nim plik skradzionych pieniędzy.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na drugi dzień, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 par. 1 kk), do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE