On – diler, ona – dilerka. Łącznie zakochana para usłyszała prawie 300 zarzutów za narkotyki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przejęciem kilkuset porcji narkotyków oraz przedstawieniem blisko 300 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyli postępowanie prowadzone wobec dwojga dealerów narkotykowych.

Fot. pixabay.com

Przestępczy duet podejrzany jest zarówno o posiadanie, jak i udzielanie środków odurzających.

Sprawa swój początek miała w pod koniec marca br. Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwoje mieszkańców Kęt może posiadać większe ilości narkotyków.

W związku z powyższym przeszukali mieszkanie 25–letniej kobiety oraz jej 31–letniego partnera.

W wyniku tych czynności policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dwa worki foliowe. Jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z zawartością suszu marihuany.

Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono kilka tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkotykowego procederu.

W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających podejrzani zostali zatrzymani. W trakcie trwającego kilkanaście tygodni postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające, że para zajmowała się również rozprowadzaniem narkotyków wśród młodych mieszkańców Gminy Kęty.

W tej sprawie podejrzanym postawiono łącznie 278 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania i udzielania środków odurzających.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych środków odurzających podejrzani mogli wytworzyć kilkaset porcji narkotyku. Zatrzymaniem dealerów i zlikwidowaniem ich procederu funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE