Tak się naćpał, że pomylił marihuanę z pomidorami?

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie współpracując z kryminalnymi z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich.

Fot. pixabay.com

Małopolscy policjanci, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku czynności operacyjnych wpadli na trop 35-letniego amatora środków odurzających.

Kilka dni temu, wspólnie z kryminalnymi z VIII komisariatu, przeszukali jego nowohuckie lokum oraz budynek jednorodzinny, usytuowany na obrzeżach tej dzielnicy. Trop był słuszny.

W mieszkaniu policjanci znaleźli wiaderko, w którym znajdowało się 150 g suszu marihuany. Natomiast w użytkowanym przez 35–latka domu stróże prawa zabezpieczyli 149 g konopi indyjskich oraz sprzęt i aparaturę, służące do hodowli tych roślin. Jak się okazało, była to tylko część narkotyków.

Pozostałe policjanci znaleźli w tunelu brezentowym. Tam, zamiast pomidorów, mężczyzna uprawiał … konopie indyjskie.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli 54 krzewy oraz niemal 210 g suszu marihuany, który był rozsypany na stole.

35-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE